BlogAmerika Vizesi Almak

29 Ekim 2018by amerikasirket

Amerika Vizesi Almak

Amerika vizesi almak bireysel başvuru yapmak isteyenler için olduksa zorlu bir süreçken, Nova danışmanlık ile bu süreç çok hızlı ve pratik bir sürece dönüşüyor. 41 yıllık tecrübesiyle dijital alt yapısını birleştiren uzman ekip, ofisleri ve dijital servisleriyle yatırımcıların her an ve her yerde yanlarında yer alıyor.

Amerika vizesi almak için gerekli evraklar

Amerika vizesi almak için gerekli evraklar gayrimenkul alımında ayrı şirket kurulumunda ayrıdır. Şirket kurulumu için bireylerin özelliklerine göre farklılık gösteren vize tercihleri de farklı evrakları gerektirmektedir. Şirket kurulumunda Amerika vizesi almak için gerekli evraklar şunlardır:

 • Faaliyet evraklı
 • Ticaret sicil gazetesi evrakı
 • İmza sirküleri
 • Kurulan şirketin ortakları hakkında bilgiler
 • Şirket kuruluşu için noter tasdikli yönetim kurulu kararı
 • Vizyon, misyon şirket planları
 • Son bir yılı kapsayan banka hareketleri bilgisi
 • Kar-zarar ve bilanço cetveli

Amerika’da vize almak için yatırımcılar bir takım hususlara dikkat etmelidir. Gayrimenkul alımı konusunda Nova Danışmanlık ekiplerinin en uygun portföyleri arasında seçim yaparken şirket kurulumu konusunda da rehberliğimizde işlemler yürütülmektedir. Bu süreçte en uygun şirket seçimi yapılır.

Amerika şirket türleri

Amerika şirket türleri;

 • Tüccar şirketi- Sole proprietorship
 • Genel Ortaklık şirketi-General Partnership
 • Şirket şirketi-Inc. Veya Corp.
 • Limited Şirket -LLC

gibi şirket türleri arasından en uygun seçim yapılarak Amerika vizesi daha doğru bir süreçte devam edecektir. Amerika vizesi için yapılan tercihler birtakım avantajları ve dezavantajları beraberinde getirmektedir. Tüccar vizesinde masraflar nominal düzeydedir. Formalitelerin olmadığı bu vize türünde yönetim de kolaydır. Çifte vergilendirmenin olmadığı bu türde bildirim yükümlülüğü de en az seviyededir. Kredi alımında da işletme ve işletme sahibinin mal varlığı göz önünde bulundurulur. Bu yönleriyle avantajlar sunan Tüccar vizesi sınırlı şahsi sorumluluk, işletme sahibi ömrü ile sınırlı olma, vergi kapsamı ve göçme hukuku kriterleri ile birtakım dezavantajları da beraberinde getirmektedir. Genel ortaklık şirketi ile Amerika vizesi almak da avantajlı ve dezavantajlı süreçleri içinde barındırır. Ortak kontrol- mülkiyet, basit kurulum, hızlı kara alma ve sermaye kuralları bakımından avantajlar sunan genel ortaklık şirket, sınırsız sorumluluk, kolay dağılma ve derinin zor olması ile dezavantajlı durumları içinde barındırmaktadır. Amerika şirket kuruluşu ise çok fazla avantajı beraberinde getirmekte iken minimum seviyede dezavantaj barındırmaktadır.

 

Amerika ŞirketHakkında

Amerika Şirket bir Nova Group Holding iştirakidir

OfislerimizNerelerdeyiz

https://novagroupusa.com/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png

Sosyal Medya HesaplarımızBizi Takip Edin

Sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip edebilirsiniz

Amerika ŞirketHakkında

Amerika Şirket bir Nova Group Holding iştirakidir

OfislerimizNerelerdeyiz

https://novagroupusa.com/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png

Sosyal Medya HesaplarımızBizi Takip Edin

Sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip edebilirsiniz